Strona główna
Menu główne
Strona główna
Aktualności
O Fundacji
About Foundation
4H - a co to jest?
Załóż własny klub 4H
Nasi sponsorzy
Kontakt
Kluby 4H
Astronomia
Żonglerka
Polskie zboża
O projekcie
Artykuły
Szkolenia
Wyszukaj
Znajdź na stronie ...
Partnerzy
www.ksow.gov.pl/ www.ksow.gov.pl/
Kalendarz
24 Października 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Boleczest,
Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał,
Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało 69 dni.
Ankiety klubowe 4H

Uprzejmie przypominamy Koordynatorom Wojewódzkim o przekazaniu ankiet klubom 4H. Wypełnione ankiety należy przesyłać na adres m.kuleta@fundacja4h.org.pl 

Kluby, które nie otrzymały w tym roku ankiet, prosimy o wiadomość na wyżej podany adres e-mail. 

 
Spotkanie klubów 4H - dolnośląskie

III Dolnośląskie Spotkanie Klubów 4H odbyło się 5 kwietnia - zorganizowały je Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Były to warsztaty dydaktyczne dla liderów działających w klubach 4H w ramach Planu Działania Sekretariatu Regionalnego KSOW. W szkoleniu udział wzięło 30 osób.

Podczas spotkania pani Renata Mikulewicz z Fundacji Ogrody Twojego Sukcesu przeprowadziła wykład pt. "Moje cele - jak spowodować, by miały ręce i nogi". Warsztaty dla liderów pt. "Kwiaty wstążką malowane" poprowadziła pani Ewa Kokoszka - współczesna twórczyni ludowa, wykonująca prace metodą haftu wstążeczkowego.

Celem warsztatów było przygotowanie liderów do roli kreatorów pozaszkolnych zajęć dla dzieci. Na podstawie uzyskanej wiedzy i otrzymanych materiałów dydaktycznych uczestnicy będą mogli urozmaicić spotkania  z dziećmi i młodzieżą zrzeszoną w klubach edukacyjnych 4H. Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń w zakresie realizowanych zadań przez poszczególne kluby oraz możliwością do dyskusji na temat rozszerzenia działalności klubów.

p4051664.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p4051833.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p4051764.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p4051839.jpg

 
Zmiany w Fundacji
W zarządzie Fundacji nastąpiły zmiany - dotychczasowa Prezes, Iwona Pietrzak oraz Wiceprezes, Maria Wrzesińska, przeszły do Rady Fundacji. Członek Zarządu i jednocześnie Skarbnik Fundacji, Joanna Słowikowska, zrezygnowała z funkcji. Na stanowisko Prezesa Rada powołała Piotra Haydera (p.hayder@fundacja4h.org.pl).
Wkrótce poinformujemy o planowanych działaniach Fundacji na bieżący rok, w tym o szczegółach tegorocznej edycji Krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny, który zamierzamy zorganizować w innej formule.


List otwarty ustępującego Zarządu Fundacji:

Szanowni Państwo,

Chciałybyśmy podziękować wszystkim, z którymi przyszło nam współpracować przez półtora roku odkąd przejęłyśmy Fundację. Praca w tej organizacji dała nam doświadczenie, które z pewnością przyda się w dalszej naszej pracy.
Decyzję o przekazaniu Fundacji podjęłyśmy nie bez wahania, jednak z racji na nowe wyzwania zawodowe zdałyśmy sobie sprawę, że nie podołamy obowiązkom, które spoczywają na Zarządzie takiej organizacji. Jesteśmy przekonane, że nowe władze rozwiną Fundację na taką skalę, na jaką zasługuje. A w tym roku Fundacja 4H obchodzi swoje dwudziestolecie!
Nie wszystkie rozstajemy się z Fundacją – dwie z nas, Maria i Iwona zasilą szeregi Rady Fundacji. Będziemy nadal uczestniczyć w życiu organizacji, angażować się w projekty i służyć naszym doświadczeniem.
Wszystkim zaangażowanym w Ruch 4H w Polsce życzymy sukcesów i do zobaczenia!

Iwona Pietrzak
Maria Wrzesińska
Joanna Słowikowska
 
Konkurs Kryształowej Koniczyny 2013 - zawieszony

OŚWIADCZENIE

 

Kryształowa Koniczyna 2013

 

Organizator Krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny – Fundacja Edukacyjna 4H w Polsce, oraz Donator – Fundacja Kopernikańska w Polsce, niniejszym oświadczają, że tegoroczna edycja Konkursu nie odbędzie się.

 

Złożyły się na to dwie przyczyny. Do Konkursu zostali zgłoszeni kandydaci z siedmiu województw, co tym samym stanowi mniej niż połowę wszystkich potencjalnych kandydatów do nagrody. Organizator już na początku sierpnia powiadomił Urzędy Marszałkowskie oraz Ośrodki Doradztwa Rolniczego o terminie tegorocznej edycji Konkursu.

 

Pomimo tak skromnej reprezentacji kandydatów, biorąc pod uwagę regulamin Konkursu i określone w nim „Warunki przyznawania nagrody” oraz dotychczasowe doświadczenie w pracach nad kwalifikowaniem do nagród w Konkursie, żaden z tegorocznych kandydatów nie sprostał kryteriom, pozwalającym pretendować do nagrody.

 

Mała liczba nadesłanych kandydatur nie dały możliwości dokonania wyboru, co w konsekwencji spowodowało podjęcie przez Organizatora Krajowego Konkursu Kryształowej Koniczyny oraz Donatora decyzji o zawieszeniu tegorocznej edycji Konkursu.

 
Rozstrzygnięcie Krajowego Konkursu "Droga mleczna, czyli od krowy do gotowego produktu na stole"
W dniu 5 lipca br. komisja konkursowa wyłoniła laureatów Krajowego Konkursu dla Klubów 4H pt. "Droga mleczna, czyli od krowy do gotowego produktu na stole".
W skład Komisji weszli:
Iwona Pietrzak - Przewodnicząca Komisji
Maria Wrzesińska - Sekretarz Komisji
Marek Kuleta - członek Komisji
 
Lista nagrodzonych Klubów 4H:
I miejsce - Klub 4H Bukowianie, woj.świętokrzyskie (40 pkt.)
II miejsce - Klub 4H Urwipołcie, woj. opolskie (39 pkt.)
III miejsce - Klub 4H Horizon, woj. wielkopolskie (38 pkt.)
 
Lista wyróżnionych Klubów 4H - wszystkie wyróżnione Kluby otrzymały powyżej 30 punktów:
Klub 4H Słomianki, woj. śląskie
Kluby 4H Światło i Ecochampions, woj. śląskie (praca zbiorowa)
Klub 4H Dobrani, woj.podlaskie
Klub 4H Czterolistna Koniczynka, woj.opolskie
Klub Orliki, woj. świętokrzyskie
Klub 4H Łosiowiacy, woj.opolskie
 
Komisja konkursowa z zainteresowaniem zapoznała się ze wszystkimi nagrodzonymi pracami. Na szczególna uwagę zasługuje duże zaangażowanie w realizację zadania  wszystkich klubów.
 
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.
 
Spotkanie promujące - Dzieci na krańcu świata
W dniu 8 czerwca br. odbyło się spotkanie promujące najnowsze książki Martyny Wojciechowskiej "Dzieciaki świata" i "Zwierzaki świata", które ukazały się nakładem Wydawnictwa G+J Książki. Podczas tego wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Dzieci na krańcu świata". Nagrodzonym osobom wręczono dyplomy i książki.
Nagrody osobiście z rąk Martyny Wojciechowskiej:
  • Dagmara Tylewska  
  • Weronika Krysik
  • Karolina Zając
  • Weronika Kopeć
  • Paulina Ryszkowska
  • Zofia Pominkiewicz
  • Marek Kowal
 
Poniżej fotorelacja ze spotkania:
Czytaj całość…
 
Świętokrzyskie Kluby 4H ruszyły na pomoc pszczołom

Od 14 marca prowadzony był projekt ekologiczny „Na ratunek pszczołom" zainicjowany przez Świętokrzyski Ruch 4H z siedzibą w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Objęty był on patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Ambasadę Amerykańską i Polski Związek Pszczelarski.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 13 z 78
Zloty
OGÓLNOPOLSKI ZLOT KLUBÓW 4H
Konkursy
KRYSZTAŁOWA KONICZYNA
Pliki do pobrania
Projekty
Tradycja i zwyczaje w naszej gminie
Podniesienie poziomu i jakości nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych woj. łódzkiego
Ugruntowanie i wyrównanie poziomu wiedzy matematycznej w klasach IV - VI szkoły podstawowej
II Edycja Projektu "Szlakiem Tradycji i Kultury Wsi Polskiej - Kapliczki Przydrożne"
Szlakiem tradycji i kultury wsi polskiej
Wymiana/Exchange
Program IFYE